Srpsko-Finsko Društvo / Serbialais-Suomalainen Seura Ry

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Etusivu Arkisto Viesti seuran jäsenille

Viesti seuran jäsenille

Sähköposti Tulosta

Tarkastamme seuran jäsenrekisteriä muutaman vuoden välein. Tämän vuoden lopussa joudumme poistamaan rekisteristämme kaikki ne jäsenet, jotka eivät ole maksaneet jäsenmaksuaan kolmena viimeisenä vuonna.

Jäsenrekisterin pitäminen perustuu Suomen yhdistyslakiin, jonka mukaan hallituksen on ylläpidettävä ajantasaista jäsenrekisteriä. Hallituksen vastuulla on, ettei luettelossa ole virheellisiä, epätäydellisiä tai vanhentuneita tietoja. Jokainen varmistaa jäsenyytensä maksamalla vuosittain jäsenmaksun, ja toimittamalla hallitukselle muuttuneet henkilötiedot.

Jäsenmaksut mahdollistavat seuramme toiminnan jatkumisen. Olemme pyrkineet pitämään jäsenmaksun kohtuullisena. Alennusta saavat perheet, opiskelijat, työttömät ja eläkeellä olevat.

Mahdollistathan Serbialais-suomalaisen seuran monipuolisen toiminnan jatkamisen.

Hallitus
Serbialais-suomalainen seuraAdd this page to your favorite Social Bookmarking websites
Viimeksi päivitetty 14.09.2015 11:35